O matracích

O matracích a jejich správném výběru

Probouzejte se ráno svěží, plní fyzické a duševní energie. K tomu potřebujete i dobrou matraci. Nabízíme vám pár stručných rad, jak si z naší nabídky vybrat pro vás tu nejvhodnější.

Matrac, jakož i jiné věci, je třeba měnit:

1. Z důvodu omezené životnosti.
Časem již nemusí plnit požadované funkce, matrace se přeleží nebo ztratí svou původní
tvrdost.

2. Z hygienického hlediska.

Typ

Pokud jste byli s matrací spokojeni, upřednostněte při svém výběru matraci podobného typu. Pokud jste se svou starou matrací nebyli spokojeni, vybírejte jiný typ.

Jakákoli matrace vám může časem přestat vyhovovat z důvodu změny polohy během spánku, případně jiných změn.

Na co se zaměřit

Při výběru matrace se zaměřte na jeho tvrdost a na to, zda preferujete spíše pěnový nebo pružinový/taštičkový typ. Je v tom obrovský rozdíl. Například v ubytovacích zařízeních najdete spíše pružinové matrace, které jsou citelně houpavější.

Rošt

Důležitá je kombinace matrace se správným roštem. S pěnovými matracemi si rozumí rošty z pružných lamel ak pružinovým matrací patří pevné laťové rošty. Ať už máte starou postel, nebo kupujete novou, pořád myslete na to, jaký typ matrace chcete a raději vyměňte rošt jako matraci. Toto je nejčastější chyba.

Tvrdost

Tvrdost matrace patří mezi nejdůležitější kritéria správného výběru. Z jakých materiálů je matrace vyrobena, je až druhořadá. To znamená, že nejdražší matrace ještě není zárukou kvalitního spánku. Pokud většinu noci prospíte na zádech nebo břiše, preferujte tvrdší matraci a naopak, pro spánek na boku je vhodnější měkčí matraci. Děti potřebují pro zdravý růst pevnější matraci se střední tvrdostí a pro starší ročníky jsou vhodnější měkčí a elastičtější matrace. Častým problémem zdravotních potíží s krční páteří je špatný výběr polštáře a hlavně jeho výška. Proto myslete na to, že ne vše závisí jen na typu matrace. Naše matrace
jsou rozděleny podle pěti stupňů tvrdosti. Od nejměkčích (1. stupeň) až po nejtvrdší (5. stupeň). Matrace navrhujeme a vyrábíme s rozdílnou tvrdostí na jednotlivých stranách, abyste si časem, bude-li to nutné, mohli otočit matraci na jinou tvrdost.

Velikost

Častěji se doporučuje výběr dvou samostatných matrací namísto jedné velké z důvodu váhového rozdílu osob ležících na posteli, diskomfortu druhé nebo pokud jeden z partnerů má neklidný spánek. Velká a kvalitní matrace je i poměrně těžká, takže při jejím otáčení můžete mít problém. Nevýhodou výběru dvou matrací je mezera mezi nimi, ale jejich správný rozměr a společná plachta tento handicap eliminují na minimum.

Péče

O matrace je třeba i náležitě pečovat. Dbejte na to, abyste alespoň jednou za 3 měsíce matraci otočili. Vyhněte se dlouhému sezení na matraci, které velmi zatěžuje malou plochu a daná část se může oslabit. Naše matrace mají odzipovatelný potah a lze je jednoduše vyprat. Také doporučujeme používat chránič, který matraci ochrání před znečištěním, udrží v suchu a zajistí její dlouhou životnost.

Materiál

V neposlední řadě se zaměřte na složení matrace, neboť právě kvalitnější materiály vám prodlouží jeho správnou funkčnost. Ceny matrací rostou přímo úměrně se širokou škálou používaných materiálů, které mění ortopedické vlastnosti matrací spolu s jejich celkovou konstrukcí. Důležité je říci, že při výrobě matrací klademe velký důraz na kvalitu používaných materiálů, a proto spolupracujeme výhradně s evropskými renomovanými dodavateli. Při výběru správné matrace z hlediska materiálového složení vám pomůže grafické zobrazení použitých materiálů spolu s potřebnou specifikací, které naleznete při popisu každé matrace.

Rozměry

Matrace vyrábíme ve všech typizovaných i atypických rozměrech. Ceny platí pro matrace všech rozměrů do velikosti 200 x 90 cm. Jakékoliv větší rozměry jsou s příplatkem 10 % za každých započatých 10 cm šířky nebo délky matrace. Dvojnásobné ceny platí pro rozměry
se šířkou 140 – 180 cm a délkou do 200 cm. Jiné větší rozměry jsou za příplatek 10 % za 10 cm.

Při správném výběru matrace použijte náš spánkový kompas, který vás nasměruje na správnou cestu

BENAB Matrace zpod Tater

Prohlédněte si kolekce BENAB matrací pro domácnosti, ale i hotely či nemocnice.
Pro zobrazení knížek, napište co hledáte