Materiály

HR pěna

Často nazývaná i STUDENÁ PĚNA. Říká se jí tak díky výrobnímu procesu, tzv. studený proces. Tato pěna má mikroporézní strukturu s vysokou hustotou, kde se vhodně kombinuje pružnost a prodyšnost. Matrace ze studené pěny mají vynikající prodyšnost a omezují nadměrné pocení.

PUR pěna

Naše produkce používá vysoce odolné a prodyšné PUR (polyuretanové) pěny, které vynikají svou výbornou elasticitou, tvarovou stálostí a dlouhou životností.

POE pěna

Velmi odolná PĚNA, vyznačuje se vyšší tvrdostí, což ji předurčuje pro vyšší zatížení, často se používá jako výztuha do matrací.

BIO pěna

Jde o pěnu s vlastnostmi studené pěny, kde jsou suroviny vyráběné z ropy nahrazeny přírodními oleji, jako je ricínový olej a jiné. Díky tomu přispívá k ekologii, šetří ekosystém a přináší více přírody do našich ložnic. Použití BIO pěny má unikátní dopad především na výsledné vlastnosti matrací: násobí se tažnost (elasticita), snižuje se tlaková deformace a zvyšuje se odrazová pružnost.

Latex

Vyrábí se z kúry kaučukovníku a poté, co se provzdušní, vytváří poddajný materiál skládající se z miliard otevřených buněk spojených mikrovlákny. Latexové vrstvy matrace jsou vyrobeny z umělého a přírodního latexu tak, aby měly antialergické vlastnosti. Latex se vyznačuje výbornými ergonomickými a elastickými vlastnostmi.

Pantera HR pantera 7 ZON

Nejvyšší třída v kategorii tzv. studených pěn. Je to značkový materiál s vynikajícími vlastnostmi, jako je vysoká hustota, pružnost a tvarová stálost, spolu s jedinečnou mikrostrukturou otevřených bublinek. Matrace s touto pěnou vám poskytne perfektní podporu zad, velmi dobrou vzdušnost a dlouhou životnost. Hustota pěny je cca 50 – 60 kg/m3 a v kombinaci se super elastickými vlastnostmi je ideální pro zdravotní matrace nejvyšší kvality.

Visco

Viscoelastická PĚNA, často označovaná jako „paměťová PĚNA“ nebo „líná PĚNA“, byla vynalezena v roce 1970 ve výzkumném středisku NASA v USA. Její hlavní funkcí bylo neutralizovat negativní vlivy dlouhodobého sezení a ležení. Viscoelastická PĚNA je unikátní typ polyuretanové pěny, která mění svou tvrdost v závislosti na teplotě. Líné pěny nabízejí unikátní pocit při ležení z důvodu reakce této jedinečné pěny na teplotu, a dokonale se přizpůsobují anatomii lidského těla. To má zásadní vliv na kvalitu spánku, krevní oběh, zmírnění bolesti zad a zabraňuje vzniku proleženin.

Viscool

Materiál je totožný s pěnou VISCO, rozdíl spočívá v buňkové struktuře, která způsobuje efektivnější odvádění přebytečného tepla.

Antibakteriální pěna

Speciální antibakteriální pěna s ventilačními otvory s certifikovanou úpravou SANITIZED®, (biocidní laťka - nezávadná vhodná i pro děti do 3 let), která likviduje bakterie, houby, roztoči, plísně a další nežádoucí mikroorganismy v matraci

Kokosová vrstva

Kokosová vrstva je vyrobena ze 100% přírodních vláken palmy kokosové, spojených směsí latexu. Používá se zejména jako mezivrstva v jádrech matrací na zpevnění, zvyšuje nosnost, odolnost a přirozenou tuhost a má výborné ortopedické vlastnosti.

Standard pocket

Matrace s taštičkovou pružinou jsou špičkou mezi pružinovými matracemi. Každá pružina je samostatně uložená v ochranné tašce. Počet pružinek v tomto typu je 370 ks/m2, čímž se řadí mezi nejnižší standard taštičkové matrace, avšak prodyšnost tohoto systému je nezanedbatelnou výhodou.

Multi pocket

Matrace s taštičkovou pružinou jsou špičkou mezi pružinovými matracemi. Každá pružina je samostatně uložená v ochranné tašce. Čím větší počet pružin matrace obsahuje, tím optimálněji kopíruje tělo. Díky vzdušnému jádru si matrace uchovávají suché klima, což umožňuje jejich využití i při méně odvětraných podkladech se zachováním vysoké antialergické ochrany. Obsahuje až 1 000 ks pružinek v matraci.

Micro pocket

Matrace s taštičkovou pružinou jsou špičkou mezi pružinovými matracemi. Každá pružina je samostatně uložená v ochranné tašce. Taštičkové jádro MICROPOCKET od špičkového německého výrobce AGRO obsahuje až 2000 ks pružinek v matraci. Tento systém představuje díky vysokému počtu pružin nejvyšší standard vyráběných pružinových matrací.

HOT MELT/Tavné lepidlo

Matrace lepíme technologií HotMelt. Eko lepení se používá i v potravinářství. Je ekologické, absolutně bez zápachu. Lepený spoj ani časem neztrácí pevnost. Certifikát ECOPASS o zdravotní nezávadnosti.
Pro zobrazení knížek, napište co hledáte